Školka Suchý

Náš tým tvoří:

Ředitelka MŠ- Mgr. Markéta Blahová

Učitelka MŠ, vedoucí jídelny - Dagmar Slepánková

Školnice- Petra Bláhová

Kuchařka- Zuzana Bílková

Školní asistentka-personální podpora- Nicol Jurná

 

     Budova mateřské školy je stará 100 let. Byla postavena v roce 1914, v roce 1923 byla rozšířena o jednu třídu. V roce 1976 byla škola zrušena. Děti od 1.třídy dojíždí do základní školy do Žďárné.

Mateřská škola v obci nebyla. A tak po zrušení školy vyhověli tehdejší představitelé obce přáním rodičů a budovu přestavěli na školu mateřskou. V září 1978 byla slavnostně otevřena.

   Mateřská škola Suchý je malá jednotřídní mateřská škola. Vnitřní část budovy se skládá ze šatny pro děti, sociálního zařízení kuchyně s příslušenstvím, velké třídy a herny. Herna a třída je rozdělena na nškolik hracích koutků pro nerušené hry dětí - kuchyňský, koutek pro hry s drobnými stavebnicemi, koutek pro hru s auty. Ve třídě je výtvarný koutek s volně dostupným výtvarným materiálem. Nechybí ani masivní pracovní stůl / ponk/ pro práci se dřevem.V otevřených skříňkách a v koších jsou uloženy různé stavebnice, hry a kostky, aby si je mohly děti volně brát a uklízet. V herně mohou děti používat i náčiní pro pohybové aktivity jako jsou skákací míče, skluzavka, lavičky, šlapadlo... Obědy a svačiny jsou podávány ve třídě u jídelních stolů. Kuchyň je umístěna hned vedle třídy. V roce 2008 byla kuchyň rekonstruovaná a nově vybavena. Nyní vyhovuje všem hygienickým požadavkům. Sociální zařízení pro děti je přístupné přímo z herny a je také propojeno se šatnou dětí. V roce 2014 byla provede velká rekonstrukce budovy školy. - Výměna oken, zateplení budovy, nová fasáda, podlahové topení, nové podlahy, stropy, osvětlení. Nové jsou také sociálky.

V průběhu posledních šesti let se postupně obnovuje i vnitřní vybavení mateřské školy. Nové vybavení dětské šatny, stolečky se židličkami, nová lehátka a peřiny, nový nábytek v herně, nová moderní kuchyňka pro děti, dětský psací stůl pro počítač pro děti a další...

  OKOLÍ  MATEŘSKÉ  ŠKOLY

MŠ je umístěna na konci vesnice, patří k ní zahrada s průlezkami, skluzavkou a jiným novým zahradním náčiním - je využívána v jarních a podzimních měsících, ale i v zimě pokud je sníh.   Celé okolí je nově opraveno - nové chodníky, oplocení, úprava trávníku před budovou...